Merkez:0(322) 351 72 23
Gazipaşa Şube:0(322) 458 63 66
Yeni web sitemiz www.evrenisitme.com.tr ziyaret edebilirsiniz.
Yeni Nesil Phonak Roger FM Sisitemi
Kablosuz İletişimde Devrim

Roger

Daha iyi anlayabilmek için Roger nedir?

Roger teknolojisi 6.8 milyon transistörlü kablosuz çipe dayanır ve Phonak tarafından işitme kaybı olan insanlar için özel olarak geliştirilmiştir. Zeki ve değişken algoritmalar kullanılır. Böylece, frekans karışma olasılığı önlenir ve kullanım mesafesi ayarlanabilir. Ses sinyalleri, milisaniyeler içinde dijital veriler haline getirilir ve 2.4000 ile 2.4835 frekans aralığında sürekli olarak gönderilir. Roger sistemleri 2.4 GHz'de han-gi kanalların boş, hangilerini dolu olduğunu sürekli tarayarak boş kanalları kullanır. Dijital kodlar alıcıya hangilerinin kendisine ait olduğu bilgisini vererek kullanıcının işitmesini garantiye alır. Roger kablosuz mikrofon ve alıcılardan, yazılıma ihtiyaç duymadan esnek ve kolay bir ağ oluşturulmasını sağlar.

Roger'ın sesi

 

Roger, 7300 Hz'e kadar çok düşük akustik gecikme ve yüksek

 sinyal gücüyle net bir ses sağlar.

Peki ya gürültüde?

Roger, adapte olabilen yapısı ve sinyal yapılandırması ile gürültüde şimdiye kadar ki en iyi konuşma anlaşılırlık rekorunu elde etmiştir. Çevre sesleri, Roger mikrofon ve alıcılar ile çok hassas biçimde ölçümle.nerek otomatik ayarlanır. Özellikle 70 - 80 dB gibi yüksek gürültü seviyelerinde kablosuz teknolojiler °/o35-54 arasında kalırken, Roger'ın performansı sınırları zorlar. Bu performansın sebebi; Roger’ın dijital olması veya 2.4 GHz'de çalışması değil, adapte olabilen yapısında saklıdır.

Neden kullanılmalı?


Roger,
öğretmenin konuşmasını direkt kulağa taşır, bu sayede de anlaşılırlık

ve öğrenme seviyesi artar.

                     Maksimum performans

Sektörün gürültüde en iyi konuşmayı anlama performansını sağlar.

                     Sıfır zorluk

Frekans ayarlama, yazılım, network sayı sınırlaması olmadan cihazlar sadece bir tuş ile bağlanır.

                     Tam uyumluluk

Roger sistemleri, neredeyse tüm işitme cihazları ile uyumludur. Hatta inspro Premium mikrofon kullanıcıları Roger'a bağlanabilir ve konuşmalarının; Roger alıcı, FM alıcı ve Dynamic Soundfield dinleyicilerine iletilmesini sağlayabilirler.

Roger, yeni bir kablosuz teknoloji standartıdır. Roger'ı temel alan platform ve ürünler önümüzdeki senelerde daha yaygın olmaya başlayacaktır. Bu broşür, Roger teknolojisinin detaylarını ve ardındaki mantığı açıklamaktadır. Roger, işitme cihazlarına ya da koklear implant ses işlemcilerine bağlanabilen alıcılara ve hoparlörlere doğru, düşük gecikme süreli ve geniş bantta, güvenilir ses yayını yapılmasına izin verir. Roger, basit bir dijital telsiz sisteminden çok daha fazlasıdır. Roger'ın yapısındaki farklı seviyelerde yer alan karmaşık algoritmalar, Roger'a daha önceden rastlanması mümkün olmayan bir performans sağlamaktadır. Aynı zamanda akustik özellikler ve basit eşleme konseptleri Roger sistemlerinin yönetimi ve kullanımını oldukça kolay hale getirmektedir.


 

 

 

 


Neden yeni bir standart?

Yeni bir kablosuz standartın geliştirilmesindeki iletim teknolojisi

seçiminin, platform ve ürün özellikleri üzerinde önemli birçok etkisi

vardır. Bu etki, Phonak’ı yeni bir kablosuz teknoloji standartı

geliştirmeye yöneltmiştir:

  •  Gürültü, uzak mesafe ve yankı durumlarında konuşmayı tanıma açısından bugün mevcut olan en iyi teknoloji performansının kayda değer anlamda ötesine geçmek mümkün müdür?
  •  işitme kaybı olan kişiler için kablosuz sistemlerin alıcılarının yerleştirilme karmaşıklığını, kurulum ve kullanımda azaltmak mümkün müdür?
  •  Okulları, geçmiş yatırımlarını tamamen iptal etmeye zorlamayan ama yeniliklere kademeli olarak geçmelerini sağlayan yeni bir teknoloji standardı geliştirmek mümkün müdür?
  •  Diğer işitme cihazı ve tüm koklear implant markalarıyla, normal işitmeye sahip olan dinleyiciler için mevcut çözümlerle ve ses alanı sistemleriyle tam ve kusursuz bir uygunluk sağlayan yeni bir standart geliştirmek mümkün müdür?
  •  Ses bant genişi iğini geliştiren ve bir uçtan diğer uca ses gecikmesini kabul edilebilir sınırlar içinde tutan bir standart mümkün müdür?
  •  Ortamdaki gürültü zeminini azaltıp, sistemin ses etki alanındaki dinamik aralığını artırmak mümkün müdür?
  •  Kablosuz mikrofonun, alıcıya ulaşmadığı bir odada ölü noktalardan tamamen kaçınmak.mümkün müdür?
  •  Yeni standartın yakındaki benzer sistemler ya da WiFi (2.4 GHz) ağları, tüp ışıklandırma (düşük frekanslı endüktif parazitler), bluetooth cihazları (2.4 GHz), farklı jenerasyon GSM ağları (800 ila ,900 MHz) gibi diğer aletler ya da güneş ışığından (kızıl ötesi sistemler olduğu gibi) gelen parazitler ile karışmasını önlemek mümkün müdür?
  •  Hem alıcı hem verici görevi yapan bir standart yaratmak mümkün müdür?
  •  Ses akışına paralel olarak kontrol verisi göndermek mümkün müdür?
 Bütün dünya için kullanıcıların kanalları değiştirmeden seyahat etmelerine ve sistemlerini her yerde kullanmalarına ve her yerde hizmet almalarına olanak veren tek bir teknoloji standardı yaratmak mümkün müdür? 

 
Alışveriş Sepeti
 
Alışveriş Sepetiniz Boş
 
 
Toplam Tutar SEPET BOŞ  
 

Online Alışveriş
 
Hızlı Menü