Merkez:0(322) 351 72 23
Gazipaşa Şube:0(322) 458 63 66

SoundRecover

İşitmeye anlamayı da katın

SoundRecover

SoundRecover her derecedeki işitme kayıpları için, yüksek frekanslı seslerin amplifikasyonu yönteminde bir paradigma kaymasını tetiklemiştir. Yüksek frekanslı seslerin işitilebilirliğini sağlamak amacıyla genişletilmiş bant genişliğinin ulaştığı noktadan başlar ve lineer olmayan frekans sıkıştırmayı kullanır. SoundRecover algısal bant genişliğini genişletir, etkinliği artırır ve doğal ses kalitesini korur. Böylelikle kullanıcılar tüm ses yelpazesinden keyif alabilirler.

Bu benzersiz teknoloji hakkında sadece bizim dediklerimizi dinlemeyin: SoundRecover sektörde, üzerinde en fazla çalışılmış ve hakkında en fazla yayın yapılmış olan özelliklerden biridir. Dünya çapında yapılan araştırmaların sonuçları 20'den fazla sektörde, dikkatle incelenen yayınlarda ve sayısız konferans sunumlarında kullanılmaktadır. Yayınların tam listesi içinwww.phonak.com/soundrecover adresini ziyaret edin.
StereoZoom

Gürültülü ortamda tek bir sese odaklanır

StereoZoom

Tek ses yönelimli sistemler öne odaklanma işlevine sahiptir ve yüksek düzeyde arka plan gürültüsünün bulunduğu ortamlarda, bire bir iletişim güçlüğünü genel olarak karşılayamazlar. StereoZoom ise kullanıcının, diğer sesleri bastırarak sinyalleri sınırlamasını ve tek bir konuşmacıya odaklanmasını sağlar. StereoZoom, dört mikrofona sahip çift yönlü bir ağ yaratmak için, kablosuz tam bant genişliğinde ses akışı ve sofistike çift taraflı işlemleme teknolojilerini kullanır. Her bir taraf için, tek tarafa ve çift tarafa birlikte akan sinyaller, tek bir ses etkili bir şekilde zoom yapan sınırlı bir sinyal oluşturmak için, gerçek zamanlı olarak analiz edilerek işlenir.

StereoZoom, yönlendirme endeksini (Directivity Index - DI) geniş frekans aralığında kayda değer bir şekilde geliştirir. Gürültülü bir ortamda hedefin tek bir sesi anlamak olduğu durumlarda en iyi performansı almak üzere tasarlanmıştır. Bu gibi durumlarda StereoZoom, sinyal/gürültü oranında 3 dB kadar ek bir artış sağlar.


auto ZoomControl

Otomatik olarak sesin geldiği noktaya odaklanır

auto ZoomControl

ZoomControl özelliği, yönlendirilebilir işitmede bir devrim yarattı ve çift taraflı işlemlemelerde yeni bir ölçüt haline geldi. auto ZoomControl ise konuşmacıya dönük durma gereksinimi olmaksızın, sesin geldiği yönden bağımsız olarak, konuşmayı otomatik olarak izlemesi ve o sese odaklanmasıyla bu kanıtlanmış konsepti bir üst düzeye taşıyor.

auto ZoomControl aktif durumdayken etkin olan konuşma kaynağının yönünü otomatik olarak seçer. Bir yöne odaklanıldığında konuşma sinyali algılanır, o yöndeki cihaz tarafından güçlendirilir ve eşzamanlı olarak tüm sinyal diğer kulağa da iletilir. Sonuç olarak istenen sinyal, sinyal/gürültü oranını önemli ölçüde artırarak her iki kulak tarafından da işitilir. Bu benzersiz özellik, tüm avantajlarıyla çift taraflı dinleme konforu sağlar.

Alan çalışması sonuçları, çok yönlü modla kıyaslandığında ZoomControl özelliğinin her iki taraftan gelen sinyaller için 2-4 dB'lik, arka taraftan gelen sinyaller için 4-6 dB'lik bir SNR (sinyal/gürültü oranı) artışı sağladığını gösterir.


DuoPhone

Telefon konuşmalarını, olması gerektiği kadar kolay bir hale getirir

DuoPhone

Telefondaki sesleri en iyi şekilde algılama çift taraflı işitme ile sağlanır. DuoPhone özelliği ile, telefon konuşması başlar başlamaz sinyal eşzamanlı olarak diğer kulağa da aktarılır ve böylece arayan kişinin sesi her iki tarafta da duyulabilir. Alıcı cihazın mikrofonu kısıldığından arka plan gürültüsü azalır ve SNR (sinyal/gürültü oranı) belirgin bir şekilde artar. Telefon güvenle kullanılabilir ve konuşmalar yeniden keyif alınabilir bir hale gelir.

Araştırmalar, tek ses yönelimli telefon kullanımıyla kıyaslandığında kullanıcıların DuoPhone ile ortalama 3 dB gücünde sinyal/gürültü oranı artışı yaşadıklarını göstermektedir.UltraZoom

Yönlendirilebilir mikrofon teknolojisi yeniden icat edildi

UltraZoom

Yeni tasarlanan yönlendirilebilirlik algoritması sayesinde UltraZoom, günümüz piyasasında kuşkusuz "sınıfında en iyi" yönlendirilebilir mikrofon sistemidir. Gelişmiş bir uyarlanabilir çok kanallı mikrofon sistemi olan UltraZoom, SNR-Boost adı verilen benzersiz bir yönlendirilebilir gürültü engelleme sistemini de içerir. Bu teknoloji, konuşma sinyalini geliştirmek amacıyla, sabit miktarda gürültü engelleme işlemi uygular.

SNR-Boost, ön taraftaki konuşmayı çevredeki gürültüden ayırt edebilmek için tipik zamansal işaretleri değil, üç boyutlu ipuçlarını kullanır. Böylece arka ve yan taraflardan gelen gürültüyü etkin bir şekilde azaltır ve ön taraftan gelen konuşmanın sinyal/gürültü oranını artırır.

SoundFlow'da otomatik olarak etkinleştirilmiş olan UltraZoom, arka plan gürültüsünde konuşmanın anlaşılabilirliğini %15 kadar artırır.FlexControl

Etkili kullanıcı ilişkisinde devrim yaratan yenilik

FlexControl

FlexControl, SoundFlow otomatik sistemi daha da geliştirip kişiselleştirerek çığır açan bir özellik. FlexControl, parametreler sistemini akıllı ve hedefe yönelik bir biçimde değiştirir. Yalnızca sesleri daha yüksek ve daha yumuşak hale getirmesiyle değil, ses gruplarını gerçek zamanlı sınıflandırma özelliğiyle de sistemin manüel bir işlem girişimini algılaması sağlanır. Yani örneğin müzik dinlerken, "yukarı" tam kapasiteli ses alma isteği anlamına gelirken, aynı işlem, gürültülü bir arka plana sahip bir ortamda sohbet ederken daha temiz ses alma gereksinimini ifade eder. Dolayısıyla kullanıcı eylemi aynı olsa bile, FlexControl ayarları oldukça farklıdır.

FlexControl, frekansa bağlı kazanç, sıkıştırma özellikleri, yönlendirilebilirlik, NoiseBlock, EchoBlock ve WindBlock gibi son derece geniş ve etkin bir araçlar yelpazesini faaliyete geçirir.

FlexControl, işitme rahatlığı, yüksek dinleme keyfi veya gelişmiş konuşma anlaşılabilirliği gibi kullanıcı isteklerine etkili bir şekilde yanıt verir.FlexVolume

Akıllı gürültü kontrolü

FlexVolume

FlexVolume ses gürlüğü ayarlarına ek kapsamlar getirir. Kazançtaki doğrusal yukarı ve aşağı değişimlerin yerineFlexVolume, kazanç eğrisini işitme kaybına bağlı olarak şekillendirir. Bu yöntem daha fazla ses istendiğinde yüksek derecede netlik, daha az ses istendiğinde ise yüksek oranda rahatlık sağlar.

 

SoundFlow

Kesintisiz ve otomatik duyarlılık

SoundFlow

SoundFlow, işitme sistemlerinin otomatik işlevleri alanında devrim yarattı. Srtık yeni Spice çip teknolojisinin ileri işlem gücü sayesinde, ikinci nesil SoundFlow yüksek netlikte, çok boyutlu bir ses sınıflandırma sistemi içerir. Bu özellik daha hassas fakat kesintisiz otomatik adaptasyon ile birlikte, ses ortamında meydana gelen ani değişikliklerin daha kesin bir biçimde tanımlanmasını sağlar.

SoundFlow, çok tabanlı programların kişisel ince ayarlarının yapılmasını sağlar ve içinde çalıştığı sınırları ayarlar. SoundFlow bu taban programları harmanlar, uyarlanabilir bir şekilde etkinleştirir ve konfor ve netlik artırıcı özellikleri optimal düzeylerde entegre eder. Geçişler o kadar yumuşaktır ki fark edilmez...

Bugüne kadar işitme sistemlerinde öğrenme, zaman içinde basit ses değişimleriyle sınırlıydı. Spice Platformu işitme cihazları, yeni düzey bir kendi kendine öğrenme özelliğini içinde barındırır. Spice Kullanıcı Tercihi Öğrenme (User Preference Learning) algoritması, FlexControl ve FlexVolume özelliklerinin parametre ayarlarını yakalar ve bunları SoundFlow'da etkin bir biçimde uygular.SoundFlow

Kesintisiz ve otomatik duyarlılık

SoundFlow

SoundFlow, işitme sistemlerinin otomatik işlevleri alanında devrim yarattı. Srtık yeni Spice çip teknolojisinin ileri işlem gücü sayesinde, ikinci nesil SoundFlow yüksek netlikte, çok boyutlu bir ses sınıflandırma sistemi içerir. Bu özellik daha hassas fakat kesintisiz otomatik adaptasyon ile birlikte, ses ortamında meydana gelen ani değişikliklerin daha kesin bir biçimde tanımlanmasını sağlar.

SoundFlow, çok tabanlı programların kişisel ince ayarlarının yapılmasını sağlar ve içinde çalıştığı sınırları ayarlar. SoundFlow bu taban programları harmanlar, uyarlanabilir bir şekilde etkinleştirir ve konfor ve netlik artırıcı özellikleri optimal düzeylerde entegre eder. Geçişler o kadar yumuşaktır ki fark edilmez...

Bugüne kadar işitme sistemlerinde öğrenme, zaman içinde basit ses değişimleriyle sınırlıydı. Spice Platformu işitme cihazları, yeni düzey bir kendi kendine öğrenme özelliğini içinde barındırır. Spice Kullanıcı Tercihi Öğrenme (User Preference Learning) algoritması, FlexControl ve FlexVolume özelliklerinin parametre ayarlarını yakalar ve bunları SoundFlow'da etkin bir biçimde uygular.

WhistleBlock

Feedback (ötme) sesinden kurtuluş

WhistleBlock

Bazı işitme cihazları tüm dinleme senaryolarına basitçe aynı feedback sesi engelleme düzeyini uygularken WhistleBlock, baskılama düzeylerini her bir durumun kendine has özelliklerine göre dinamik olarak adapte eder.

Bu son derece etkili algoritma, feedback sesi ile feedback benzeri tonlara sahip sesleri birbirinden kesin bir biçimde ayırt eden bir etiketleme ve tanımlama modülü kullanır. WhistleBlock'un sağladığı ilave sabit kazanç, özellikle açık uygulamalar ile güçlü cihaz uygulamaları için avantajlıdır.

WhistleBlock, etiketleme ve tanıma modülünün gerçek zamanlı ve kanala özel sürekli aktivasyonu ve fiili geri besleme giderme özelliğinin eklenmesiyle daha da geliştirilmiştir. Gelişmiş uyarlanabilir WhistleBlock teknolojisi, her durumda en doğru baskı düzeyini uygular. Feedback daima kontrol altında tutulduğundan, ses kalitesi her zaman yüksektir.


NoiseBlock

Yüksek çözünürlüklü gürültü engelleme

NoiseBlock

Spice Teknolojisi'nin artırılmış işlem gücü sayesinde, gelişmiş NoiseBlock artık eskisinden daha hızlı ve daha hassas. Kazanç, yalnızca düşük SNR'ye sahip kanallarda hemen azaltılır, böylece gürültü esas konuşma bilgisini eksiltmeksizin baskılanır. Sonuç: netlikten ödün vermeden daha fazla konfor.

SoundRelax

Ani gürültü baskılama

SoundRelax

Hızlı hareket eden SoundRelax, çarpan kapılar ve şangırdayan tabaklar gibi ani ve keskin gürültüleri tanımlar ve bu rahatsız edici sesleri, konuşmanın ses kalitesini etkilemeden, etkili bir şekilde bastırır. Bu tür sesleri tanımlar ve MPO'yu değiştirmeden orijinal en yüksek sinyal özelliklerine göre kazancı azaltır. Sonuç olarak rahatsız edici sesler etkin bir biçimde bastırılır.
 
Alışveriş Sepeti
 
Alışveriş Sepetiniz Boş
 
 
Toplam Tutar SEPET BOŞ  
 

Online Alışveriş
 
Hızlı Menü